top of page

ZARZĄD

Łukasz Sygit - Członek Zarządu

Jest managerem z 17 letnim doświadczeniem. Od zawsze związany z European Steel Group Sp. Z o.o., którą promuje i rozwija od samego początku jej istnienia.
 

Posiada wykształcenie wyższe, ekonomiczne. Jest Absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii na kierunku finanse i bankowość.

Słuchacz Europejskich Studiów Managerskich na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Business Academy West w duńskim Esbjerg na kierunku Project, Management, Organization and Logistics.

W świecie biznesu znany jest jako profesjonalista w swojej dziedzinie. Znakomita wiedza z zakresu B2B oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w dziale handlowym, branżowa znajomość języka angielskiego, doświadczenie w zakresie technik negocjacji i współpraca z dostawcami z całego świata to jego główne atuty.

 

Nie boi się nowych wyzwań i chętnie je podejmuje. Posiada wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, zdolności do realistycznej oceny sytuacji, orientację na wyniki, dynamizm w działaniu i umiejętność zarządzania zespołem, którym kieruje od kilku lat.

Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci, jeździ na rowerze, pływa, podróżuje i pasjonuje się sportami motorowymi, głównie wyścigami samochodowymi, w których chętnie bierze udział. Pasjonat szybkich samochodów.

Michał Foryś – Dyrektor Handlowy

Od 2008 roku związany z obszarem handlu zagranicznego. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczynał w spółce skarbu państwa Weglokoks S.A. gdzie zajmował się obsługa wielokierunkowych kontraktów zagranicznych na rynki skandynawskie. W późniejszych latach w roli dyrektora handlowego był odpowiedzialny za sprzedaż w dwóch spółkach technologicznych: z obszaru odpadowego/WasteIntoEnergy oraz sprężonego powietrza sprzedaż/outsourcing.

Z sektorem hutniczym jest bezpośrednio związany od 2019 roku dzięki rozpoczętej współpracy z firmą Alchemia S.A. gdzie w roli zastępcy dyrektora handlowego odpowiadał za ekspansje na rynki zagraniczne, pozyskanie nowych kontrahentów, kontraktację złomową na potrzeby Stalowni Batory w Chorzowie oraz sprzedaż odpadów poprodukcyjnych.

Posiada wykształcenie wyższe oraz jest absolwentem licznych szkoleń a także kierunkowych studiów podyplomowych m.in.: Executive MBA (Krakowska Szkoła Biznesu UEK), handel zagraniczny (Uniwersytet Ekonomiczny, Katowice), zarzadzanie sprzedażą na rynkach krajowych i międzynarodowych (UE Katowice), zarządzanie finansami przedsiębiorstw (UE Katowice), PRINCE2 Foundation, kurs dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych.

Posługuje się biegłą znajomością języka angielskiego oraz rosyjskiego, a w środowisku biznesowym postrzegany jest jako zaangażowany, ambitny, cierpliwy i zorientowany na sukces profesjonalista.

W życiu prywatnym jest mężem i ojcem córki Hani. Lubi aktywnie spędzać czas wolny: jazda na rowerze, pływane, squash oraz sporty zimowe: narty, snowboard.

bottom of page