top of page

ZARZĄD

Mirosław Ptasiński - Prezes Zarządu Dyrektor Zarządzający

Jest  menedżerem  z 20-letnim doświadczeniem oraz tytułem Executive MBA uzyskanym po ukończeniu studiów prowadzonych przez GFKM na Uniwersytecie Gdańskim oraz RSM Erasmus University.

 

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Politechniki Łódzkiej, a także wielu studiów podyplomowych m.in.: Zarządzanie finansami przedsiębiorstw, czy Wycena nieruchomości.

 

Jest fachowcem w zarządzaniu finansami, procesami produkcyjnymi, zespołami sprzedażowymi, controllingiem, logistyką i IT. Ekspert w zakresie strategicznego zarządzania oraz usprawniania operacji biznesowych stymulujących wzrost wyników oraz podnoszących efektywność i zyski organizacji.

Karierę zawodową rozpoczął w Banku Przemysłowo Handlowym S.A. w 1996 roku awansując od stanowiska Referenta do pozycji  Dyrektora Oddziału. W roku 2002 został powołany na funkcję Wiceprezesa Zarządu Luna Polska Sp. z o.o. W latach 2010 -2016 był Wiceprezesem Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. oraz Prezesem Zarządu ZAKSA S.A. W roku  2017 objął funkcję Członka Zarządu w Flex-Trade Sp. z o.o. W kolejnych latach pracował na stanowisku Dyrektora ds. Marketingu i Klientów Strategicznych w Alchemia S.A.

Posiada uprawnienia do pełnienia funkcji w Radach Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, obecnie jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego Sp. z o.o. W latach 2005-2016  zasiadał w Radach Nadzorczych spółek takich jak : Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A , Zakłady Azotowe Kędzierzyn  S.A. , CTL Chemkol Sp. z o.o., Zakserwis Sp. z o.o., Hotel Ustka Sp. z o.o., Asterzak Sp. z o.o., ZAKSA S.A., Polskie Konsorcjum Chemiczne Sp. z o.o., Kędzierzyńsko Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

 

Jest członkiem klubów, stowarzyszeń oraz kół gospodarczych. W świecie biznesu znany jest jako menedżer niezwykle zrównoważony, działający zgodnie z przemyślaną strategią i niezwykle skuteczny.

Prywatnie jest ojcem i mężem, gra w tenisa, najchętniej w zespołowe deble i mixty, czyta relaksującą literaturę, a w ostatnim czasie pasjonuje się pilotowaniem samolotów.

Łukasz Sygit - Członek Zarządu

Jest managerem z 17 letnim doświadczeniem. Od zawsze związany z European Steel Group Sp. Z o.o., którą promuje i rozwija od samego początku jej istnienia.
 

Posiada wykształcenie wyższe, ekonomiczne. Jest Absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii na kierunku finanse i bankowość.

Słuchacz Europejskich Studiów Managerskich na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Business Academy West w duńskim Esbjerg na kierunku Project, Management, Organization and Logistics.

W świecie biznesu znany jest jako profesjonalista w swojej dziedzinie. Znakomita wiedza z zakresu B2B oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w dziale handlowym, branżowa znajomość języka angielskiego, doświadczenie w zakresie technik negocjacji i współpraca z dostawcami z całego świata to jego główne atuty.

 

Nie boi się nowych wyzwań i chętnie je podejmuje. Posiada wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, zdolności do realistycznej oceny sytuacji, orientację na wyniki, dynamizm w działaniu i umiejętność zarządzania zespołem, którym kieruje od kilku lat.

Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci, jeździ na rowerze, pływa, podróżuje i pasjonuje się sportami motorowymi, głównie wyścigami samochodowymi, w których chętnie bierze udział. Pasjonat szybkich samochodów.

Michał Foryś – Dyrektor Handlowy

Od 2008 roku związany z obszarem handlu zagranicznego. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczynał w spółce skarbu państwa Weglokoks S.A. gdzie zajmował się obsługa wielokierunkowych kontraktów zagranicznych na rynki skandynawskie. W późniejszych latach w roli dyrektora handlowego był odpowiedzialny za sprzedaż w dwóch spółkach technologicznych: z obszaru odpadowego/WasteIntoEnergy oraz sprężonego powietrza sprzedaż/outsourcing.

Z sektorem hutniczym jest bezpośrednio związany od 2019 roku dzięki rozpoczętej współpracy z firmą Alchemia S.A. gdzie w roli zastępcy dyrektora handlowego odpowiadał za ekspansje na rynki zagraniczne, pozyskanie nowych kontrahentów, kontraktację złomową na potrzeby Stalowni Batory w Chorzowie oraz sprzedaż odpadów poprodukcyjnych.

Posiada wykształcenie wyższe oraz jest absolwentem licznych szkoleń a także kierunkowych studiów podyplomowych m.in.: Executive MBA (Krakowska Szkoła Biznesu UEK), handel zagraniczny (Uniwersytet Ekonomiczny, Katowice), zarzadzanie sprzedażą na rynkach krajowych i międzynarodowych (UE Katowice), zarządzanie finansami przedsiębiorstw (UE Katowice), PRINCE2 Foundation, kurs dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych.

Posługuje się biegłą znajomością języka angielskiego oraz rosyjskiego, a w środowisku biznesowym postrzegany jest jako zaangażowany, ambitny, cierpliwy i zorientowany na sukces profesjonalista.

W życiu prywatnym jest mężem i ojcem córki Hani. Lubi aktywnie spędzać czas wolny: jazda na rowerze, pływane, squash oraz sporty zimowe: narty, snowboard.

bottom of page